""

Goodbye, Robbie! Irci su spremni za Beograd (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 31.08.16. | 23:10

Irska slavila protiv Omana sa 4:0, Kin se golom oprostio od reprezentacije

Gotovo je! Robi Kin završio je karijeru u dresu reprezentacije Republike Irske. I uradio je to onako kako najbolje ume, golom. Irci su u prijateljskom meču u Dablinu ubedljivo savladali Oman sa 4:0.

Kin je postigao drugi gol na utakmici, u 30. minutu. To mu je bio 68. pogodak na 146. meču u dresu nacionalnog tima.

Ipak, trenutak večeri desio se u 57. minutu, kada je Kin uz ovacije celog stadiona napustio teren, a zamenio ga je Ves Hulahan.

Prilikom izlaska sa terena selektor Martin O’Nil i njegov pomoćnik Roj Kin izgrlili su se sa napadačem Los Anđeles Galaksija.

Kin je za seniorsku reprezentaciju Irske debitovao protiv Češke u martu 1998, a prvi gol za nacionalni tim dao je u oktobru iste godine u duelu sa Maltom.

On je rekorder Republike Irske po broju utakmica, ali i po broju golova za reprezentaciju.

Inače, Irci su odigrali dobru partiju protiv ne toliko jakog rivala, ali u dobrom raspoloženju dočekuju početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Dvostruki strelac na večerašnjoj utakmici bio je Džonatan Valters u 34. i 63. minutu. Strelac prvog pogotka bio je Robi Brejdi u osmom minutu.

Utakmica prvog kola kvalifikacija za Mundijal između Srbije i Republike Irske igra se 5. septembra u Beogradu.

Roj KinRobi KinRobi Brejdireprezentativni fudbalMundijal 2018Martin O’NilIrskaEvropa