Gotovo je! Čolitov het-trik poslao Skudeto u Juventusove ruke, Napoli umro ca crvenim kao Inter (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 29.04.18. | 19:59

Fiorentina odigrala za sebe i Juventus

Fudbalska histerija koja je drmala Italiju od početka sezone, a koja se rasplamsala posle pobede Napolija nad Juventusom prošlog vikenda, danas je okončana. Sve je gotovo... Teoretski ne, ali suštiski da.

Fiorentina je pobedila Napoli 3:0 golovima Đovanija „Čolita“ Simeonea i poslala Skudeto u Torinu. Dan posle čudesne pobede nad Interom u derbiju, za Juventus su stigle i fenomenalne vesti iz grada gde ga najviše mrze. Fiorentina je odirgala pošteno i sportski, nije se „sklonila“ kao što su to mnogi spekulisali prethodnih dana i izbila je Napolitancima iz glave i poslednju nadu o Skudetu. Sve što Juve treba da uradi do kraja je da pobedi bezbrižnu Bolonju i otpisanu Veronu kod kuće. U tom slučaju će mu biti nebitan ishod gostovanja Romi u pretposlednjem kolu.

Napolitanci su izvršili opsadu na Firencu. Došlo ih je preko 10.000, napravili su atmosferu kao da se igra na San Paolu.

Ali na terenu je Napolitance sačekao protivnik željan pobede kojeg nije interesovao ishod trke za Skudeto već sopstvena evropska perspektiva. Fiorentina je posle današnjih pobeda Atalante, Milana i Sampdorije morala da odgovori na isti način i ostane u trci sa šesto i sedmo mesto koja vode u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Napoli očigledno nije uspeo da svari sinoćnji preokret Juventusa i potpuno dekoncentrisano je ušao u utakmicu. Izdržao je samo osam minuta, a onda prelomni momenat meča. Simeone je pobegao Kulibaliju, a ovaj ga je srušio na ivici šesnaesterca. Sudija je pokazao na penal, ali je potom rešio da proveri odluku na VAR tehnologiji. Poništio je penal, dosudio slobodan udarac i pokazao Kulibaliju crveni karton kao poslednjem čoveku odbrane. Možda prestrogo, ali po pravilima... Od tog momenta je Napoliju bila ispisana presuda...

Izdržali su do 34. minuta kada je Simeone opet bio brži od svojih čuvara i rutinski je savladao Reinu. U 62. minutu je sve bilo gotovo. Sudija je progledao Napolitancima kroz prste i nije dosudio penal posle Albiolovog igranja rukom, ali je već u sledećem napadu Simeone opet bio na pravom mestu i otpadak pretvorio u gol koji je rešio pitanje prvaka Italije. Na kraju je u nadoknadi vremena kompletirao het-trik i poturdio se da ga navijači Napolija pamte do kraja života. Ali i Juventusa...

Momak čiji otac Dijego je kao igrač Intera pre 20 godina pokraden u derbiju Intera i Juventusa za Skudeto je danas doneo titulu klubu zbog kojeg je njegov otac tada bio na rubu nervnog sloma posle deljenja nepravde arbitra Čekarinija. Sudbina se poigrala u italijanskom fudbalu.

Inače, Nikola Milenković je opet odigrao ceo meč za Fiorentinu. Ovoga puta kao štoper. I opet je perfektno obavio posao.