"Šalke"
"Šalke"

GRUPA E: Ivanov i sudije uništili Bazel, Čelsi rutinski (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 11.12.13. | 22:29

Bivši štoper Partizana zaradio direktan crveni karton u prvom poluvremenu, a u nastavku igre sudije častile Šalke sa golom iz ofsajda

ŠalkeŠalke jeste bio favorit protiv Bazela, ali kada bivši štoper Partizana Ivan Ivanov zaradi direktan crveni karton u 31. minutu i sudije poklone gol domaćinu iz neviđenog ofsajda u drugom poluvremenu, onda pobednik i drugi putnik u osminu finala Lige šampiona nijednog trenutka ne može da dođe u pitanje – 2:0. Tim iz Gelzenkirhena je očekivano imao inicijativu, pogotovo kada su imali igrača više na terenu, ali Farfan se u dve situacije maltene obrukao.

Farfan se, ipak, u nastavku igre ispravio za promašaje i to sa dve asistencije. Prvo je u 51. minutu uposlio Draklsera, koji je izazvao erupciju zadovoljstva na Veltins Areni, a potom je šest minuta kasnije pomogao Matipu, koji je iskoristio katastrofalnu grešku sudija koji nisu svirali čist ofsajd u kome su se nalazila čak četvorica igrača domaćih za konačnih 2:0.
---------------------------------------------------------
Šalke – Bazel 2:0 (0:0)
/Draksler 51, Matip 57/

ŠALKE (4-2-3-1): Farman – Učida, Hovedes (od 31. Salaj), Santana, Kolašinac – Matip, Nojštadter – Farfan (od 66. Fuhs, Mejer (od 88. Gorecka), Draksler - Boateng

BAZEL (4-5-1): Somer – Voser, Ivanov, Šar, Džaka – Salah, El Neni (od 61. Sio), Fraj, Serej Die (od 72. Ajeti), Štoker (od 72. Delgado) – Štreler
----------------------------------------------------------
Demba BaČelsi je očekivano minimalnim rezultatom savladao Steauu i sa prve pozicije u grupi E otišao u nokaut fazu elitnog takmičenja. Teško da se očekivalo da će biti goleade na Stamford Bridžu zato što nisu igrali Fernando Tores i Samjuel Eto, ali Demba Ba je donekle iskoristio svoju šansu pošto je u 10. minutu iskoristio asistenciju Oskara i postigao, kako se na kraju ispostavilo, pobedonosni gol. Posle vodećeg pogotka ništa se bitno nije dešavalo na terenu, Plavci su imali inicijativu, ali bez konkretne završnice, pa su rutinski priveli meč kraju.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ce meč i zaradio žuti karton.... -------------------------------------------------------
Čelsi - Steaua 1:0 (1:0)
/Ba 10/

ČELSI: Švarcer – Ivanović, Luiz, Teri, Kol – Obi Mikel (od 74. Ramires), Lampard - Oskar (od 67. Šurle), Azar, Vilijan (od 80. Brujn) – Ba.

STEAUA: Tatarušanu – Georijevski, Šakula, Gardoš, Latovlevići – Pinitili (od 64. Tatu)- Čipiku, Janku, Stanču (od 61. Prepelita), Pirvulersku – Kapetanos (od 71. Pjovakari).