Hjundaijev tigar upalio tek u nadoknadi

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.07.18. | 17:57

Klub iz Ulsana slavio u neizvesnoj završnici derbija 15. kola južnokorejskog prvenstva

Fudbaleri Ulsan Hjundaija pobedili su kao gosti Sangžu sa 3:2 u dramatičnom derbiju gornjeg doma južnokorejskog šampionata koji je odigran u okviru 15. kola.

To je domaćinu bio prvi poraz posle sedam utakmica zaredom, a popularni Tigar iz Ulsana je do trijumfa došao pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Igrao se četvrti minut tog perioda, kada je Li Jeong Đe zatresao mrežu domaćeg kluba za prvi trijumf Ulsana na strani posle pet sušnih utakmica.

A kako je današnji duel počeo, uopšte nije delovalo da će biti neke drame. Ulsan je već sredinom prvog poluvremena imao prednost od 2:0. Dvostruki strelac bio je brazilski napadač Nežao u 14. i 25. minutu iz penala.

Ipak, sve se preokrenulo u nastavku utakmice. Kim Do Hjung je u 54. minutu smanjio zaostatak domaćina, a izjednačujući gol postigao je Bit Garam Jon u 75. minutu.

A onda je sve već rešio Li Jeong Đe u pomenutoj sudijskoj nadoknadi.