Hoban za delirijum u 90+2, sada je Dandalk na vrhu!

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.06.18. | 22:59

Kork Siti nije izdržao na gostovanju i prepustio je lidersku poziciju

Kakav derbi, strašan derbi! Dandalk je na svom stadionu savladao Kork Siti sa 2:1 u meču 24. kolu prvenstva Republike Irske i pretekao ga na liderskoj poziciji na tabeli.

Da sve bude još uzbudljivije Dandalk je do trijumfa došao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Strelac je bio Patrik Hoban koji je podigao na noge publiku na stadionu Orijela parka.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali zato je nastavak doneo dosta uzbuđenja i ozbiljnu borbu dva rivala koja su prethodnih godina često bila u klinču.

Dandalk je poveo u 46. minutu preko mađarskog internacionalca Kristijana Adorjana, inače, nekadašnjeg pitomca Liverpulove fudbalske akademije.

Kork Siti je krenuo svim silama napred posle primljenog gola u nadi da će doći do izjednačenje. I uspeo je u tome. Igrao se 67. minut kada je Džoš O’Henlon iskoristio nepažnju odbrane domaćina.

A onda je došla sudijska nadoknada i pomenuti pogodak Hobana za delirijum na tribinama.