Honka ukočila RoPS i pomogla Helsinkiju

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.06.18. | 18:37

Senegalac Makumba Kanđi koban po kandidata za šampionsku titulu

Radovali su se navijači ROPS-a kiksu Helsinkija u petak, ali njihova ekipa nije iskoristila to. Odnosno, uradila je to samo delimično. Rops je u subotu osvojio samo bod u duelu sa Honkom u 18. kolu finskog šampionata.

Statistički gledano, i jedna i druga ekipa su ovim rezultatom sačuvala dobru seriju bez poraza u prvenstvu. Honki je to bila šesta utakmica na kojoj ne znaju za neuspeh, dok je ROPS upisao peti meč iz te kategorije.

A imaće ROPS za čim da žali s obzirom da je vodio do šest minuta pre kraja utakmice. Međutim, onda je raspoloženi Makumba Kanđi iskoristio trenutak nepažnje odbrana gostiju i postavio konačan rezultat.

Inače, to je senegalskom napadaču bio drugi gol na utakmici, a prvi je postigao u 16. minutu kada je Honka povela sa 1:0.

Ali, gosti su imali spreman odgovor, i to kakav. Najpre je makedonski centarfor Filip Ivanovski u 40. minutu dao izjednačujući gol, a potpuni preokret doneo je, posle asistencije Makedonca, Simo Roiha.

FINSKA 1 - 17. KOLO

TPS - Marijehamn 2:0 (0:0)
Lahti - Helsinki 2:1 (1:0)

Honka - RoPS Rovanijemi 2:2 (1:2)
Ilves - Inter Turku 1:1 (0:0)
Kemi Kings - VPS Vasa 0:1 (0:1)
KuPS - SJK Seinajoki 1:1 (0:0)