""

Hrabra Tondela osvojila bod sa dva igrača manje

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.09.17. | 23:43

Šaves nije uspeo da iskoristi veliku brojčanu prednost

Fudbaleri Tondele osvojili su sa čak dva igrača manje bod na gostovanju Šavesu (1:1) u prvoj utakmici osmog kola portugalske Primeire i tako prekinuli mini niz domaćina koji se sastojao od dva trijumfa u tom takmičenju.

Pored pogodaka, utakmicu su obeležila i dva crvena kartona na stadionu Munisipal u Šavesu. Ipak, krenimo redom. Domaćin je poveo u 14. minutu pogotkom Vilijama na asistenciju Renana Bresana, nekadašnje velike želje Partizana.

Osam minuta kasnije gosti su ostali sa igračem manje jer je direktan crveni karton zaradio Žunior Pijus zbog preoštrog starta na protivničkom igraču. Ali, sudija Paišao mu je pokazao put u svlačionicu tek posle gledanja usporenog snimka sporne situacije.

To nije smetalo fudbalerima Tondele da u 30. minutu dođu do izjednačenja, a strelac je bio Elder Tavareš. U 56. minutu i Žoazinjo je pocrveneo zbog jednog mae-geri starta na protivniku. Ovaj put je sve prošlo bez upotrebe video tehnologije.

Uprkos činjenici da ima čak dvojicu igrača manje, Tondela je izdržala do kraja utakmice i sačuvala remi.

Portugal 1 - 8. kolo

Šavez - Tondela 1:1 (1:1)