"Kovač, Mandžukić i Ćorluka"

Hrvatski fudbaleri odbrusili Kovaču, odbili da uđu u svlačionicu i spasli reprezentaciju poraza službenim rezultatom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 17.11.14. | 18:52

Malo je falilo da sudija prekine utakmicu Italija – Hrvatska, ali su Mandžukić i Ćorluka izvršili pritisak na arbitra

Kovač, Mandžukić i ĆorlukaHrvatski navijači su na meču sa Italijom pravili nerede, glavni sudija utakmice Bjorn Kujpers je prvo u 15. minutu kratko prekinuo utakmicu zbog ubačenih baklji na teren, ali je pravi vatromet sa tribina usledio tek u 75. minutu.

Holandski arbitar je tada prekinuo duel na duži period, a čim je odlučio da nastavi meč usledio je novi talas pirotehnike, te se prekid prilično odužio. Italijanski fudbaleri su otišli u svlačionice, a Hrvati su ostali na terenu i tako izvršili pritisak na arbitra da ipak privede utakmicu kraju.

Kamere su uhvatile razgovor pomoćnog selektora Roberta Kovača i fudbalera Marija Mandžukića i Vedrana Ćorluke u kojem se jasno čuje da su Vatreni mislili kako bi sudija onda prekinuo meč.
„Ajmo, dečki, unutra“, rekao je Kovač, a Super-Mario i Ćorluka su se usprotivili.
Zašto, pa neće nastaviti utakmicu“, odgovorio mu je Ćorluka, a napadač ga je upitao šta treba da radi unutra.
„Pa neće nastaviti utakmicu ako uđemo...“, poručio je Ćorluka drugi put.

Meč je na kraju nastavljen i završen podelom bodova pošto je krajnji rezultat bio 1:1.

(FOTO: screenshot dailymotion)

Bjorn KujpersEvropaHrvatskaItalijaMario Mandžukićreprezentacija Hrvatskereprezentativni fudbalRobart KovačVedran Ćorluka