I ćorava koka zrno ubode: Pevci uz dosta sreće došli do pobede, Bentekeov crveni prelomio meč (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.11.14. | 18:54

Soldado i Adebajor tragikomični, Čadli i Kejn spasli Totenhem

ČadliNavijači Totenhema su dočekali ovu sezonu sa većim optimizmom nego i jednu pre, verovali su da su se igrači dovoljno upoznali kao i da su konačno dobili pravog trenera u vidu Maurisija Poketina.

Stvari su daleko od želja pristalica Totenhema pošto su se Pevci opasno mučili i uz veliku sreću došli do pobede protiv Aston Vile koja je u veoma lošoj formi – 2:1.

Aston Vila može da izvuče samo jednu pozitivnu stvar iz ovog meča pošto su fudbaleri kluba iz Birmingema konačno uspeli da postignu gol – posle 547 minuta, ili posle više od mesec dana pošto su poslednji put zatresli mrežu u pobedi nad Liverpulom 13. septembra.

Andreas Vajman je prekinuo post Aston Vile u 16. minutu, i to na asistenciju Čarlsa N’Zogbije koji se odlično oslobodio svojih čuvara i uposlio Austrijanca koji je morao pošteno da kliza kako bi postigao gol.

Totenhem je u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica imao samo jednu pobedu i nervoza se uvukla u kosti igrača Totenhema, a naročito Roberta Soldada i Emanueal Adebajora te su se napadači pošteno obrukali u nekoliko navrata.

Prelomni trenutak meča se dogodio u 65. minutu kada je Kristijan Benteke izgubio živce i zaradio crveni karton.

U 84. minutu šok za navijače pošto je Naser Čadli ostao sam u kaznenom posle kornera i lagano izjednačio.

Delovalo je kao da će timovi podeliti bodove što bi možda i bilo najpravednije, ali je Bentekeova glupost puno koštala ekipu Pola Lamberta jer je u 90. minutu Hari Kejn pokazao da je ipak učinkovitiji od Soldada i Adebajora i iz slobodnjaka zatresao mrežu, uz veliku pomoć živog zida.

Gol je pripisan engleskom napadaču i to je njegov deveti gol ove sezone - dok Španac i bivši napadač Arsenala imaju po dva.