I Šalke prodisao, Volfzburg izgubio posle dva i po meseca (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.01.19. | 19:54

Važan trijumf Rudara nad Volfzburgom - 2:1

Konačno malo radosti i za napaćene navijače Šalkea. Plavi su uspeli da trijumfalno otvore 2019. godinu i to važnom pobedom nad Volfzburgom od 2:1.

Junak utakmice je Danijel Kaliđuri, najbolji igrač ovog tima i dvostruki stelac, a oba gola postigao je sa pozicije desnog beka i naneo prvi poraz Vukovima posle više od dva meseca.

Prvi u osmom minutu sa bele tačke posle prekršaja Vilijana nad Austrijancem Šepfom, a drugi u 78. posle sjajne asistencije Amerikanca Vestona Mekenija kada je sam prevario odbranu i golmana Vukova Kastelsa i postavio konačnih 2:1.

Prethodno je u prvom poluvremenu talentovani Elvis Rečbekaj poravnao rezultat u 20. minutu, a generalno Šalke je nagrađen za bolju igru u drugom poluvremenu.

Igrao je i Matija Nastasić večeras za klub iz Gelzenkirhena, sasvim dobro, a pobeda će skinuti veliko breme s leđa treneru Šalkea Domeniku Tedesku.

U sledećem kolu Šalke gostuje Herti već u petak uveče, dok Volfzburg u subotu dočekuje Bajer iz Leverkuzena.