""
""

Bajern slavi titulu! Ibišević udaljio Šalke od Lige šampiona! A ko ide u Cvajtu? (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 11.05.13. | 17:38

Tim iz Gelzenkirhena mogao je da obezbedi plasman u kvalifikacije za najelitnije evropsko takmičenje, međutim, Štutgart nije bio dobar gost – 2:1

Da je Šalke danas savladao Štutgart na svom stadionu, kvalifikacije u Ligu šampiona bile bi u džepu, međutim, Vedad Ibišević je imao druge planove. Slobodno možemo reći da su Rudari ispustili veoma lepu priliku da regulišu goruće pitanje, a sada će morati da strepe do samog kraja, s obzirom da u poslednjem kolu gostuju Frajburgu.

Po jedan pogodak Ibišević je postigao u oba poluvremena, prvo u 24, a potom i u 66. minutu, zbog čega će ekipa iz Gelzenkirhena biti u veoma nezgodnoj poziciji, s obzirom da im Frajburg i Ajntraht dišu za vratom. Istina, domaćin je u 91. minutu stigao do 2:1, pošto je Ulrih postigao autogol, ali posle toga više nije bilo vremena za nešto više.

Frajburg je kao gost pobedio Grojter sa 2:1 i tako prišao na bod Šalkeu, a strelci za crno-bele bili su Jonatan Šmid u 69. i Maks Kruse u 78. minutu. Utešni gol “fenjerašu“ doneo je Zimerman u 3. minutu susreta.

S druge strane, Ajntraht je ispustio poklon Rudara, pošto je odigrao samo 1:1 sa Verderom i sada se nalazi na samo dva boda od četvrtog mesta. Kevin de Brujn doneo je vođstvo Verderu u 22. minutu, ali je Srđan Lakić u 51. minutu doneo bod svom timu, što u suštini odgovara igračima oba tima, s obzirom da je Verder obezbedio opstanak, a Ajntraht bar Ligu Evrope.

Bajern je zakuvao čorbu Ausburgu, pošto je na Alijanc areni počastio nemoćne goste sa tri pogotka u mreži, što dodatno otežava posao pulenima Markus Veincerla, koji imaju 30 bodova i nalaze se na 16. mestu. Ipak, u poslednjem kolu dočekuju Grojter, a s tim dolazi i velika šansa da se obezbedi opstanak. Inače, Bajern je dobio Salataru čime je veliko slavlje na stadionu, ali i ulicama Minhena, moglo da počne.

U istoj situaciji je i Fortuna, koja je na svom terenu izgubila od Nirnberga sa 2:1, iako je prva povela sa 1:0. Sada takođe ima 30 bodova, a u poslednjem kolu gostuje Hanoveru.

U najtežoj poziciji definitivno je Hofenhajm, koji je praktično jednom nogom u Cvajti, s obzirom da je na svom terenu pretrpeo težak poraz od Hamburgera rezultatom 4:1. Sa 28 bodova i činjenicom da u poslednjem kolu gostuje Dortmundu, teško je očekivati da će Hofenhajm obezbediti opstanak.