""

Imaš 53 skoka i izgubiš utakmicu - to može samo Partizan! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.11.17. | 20:46

Olimpija napravila iznenađenje u Pioniru, Veličković promašio šut za pobedu

Partizan nastavlja da igra neverovatne utakmice. Ali i da gubi. Crno-beli su na svom terenu poraženi od ljubljanske Olimpije sa 78:77 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17)  u utakmici devetog kola Jadranske lige.

Ovo je crno-belima bio četvrti poraz u regionalnom takmičenju, dok su Zmajčeki upisali četvrtu pobedu.

Beogradski tim je imao čak 53 skoka, od čega 24 u napadu, ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi Olimpija. Šut za pobedu promašio je u poslednjoj sekundi kapiten Novica Veličković, a prethodno je oba puta siguran sa penala bio Domen Lorbek.

Partizan je podbacio u napadu, dok je Olimpija bila mnogo bolje raspoložena kada se lomio rezultat. Jan Špan je sa 20 poena bio najbolji strelac gostiju, a Devin Oliver je dodao još 16 poena. Najdžel Vilijams Gos je takođe imao 16 poena, a Strahinja Gavrilović je postigao 17 poena i 11 skokova.

Paradoksalno, bila je ovo, po broju primljenih poena, jedna od najboljih utakmica ove sezone. Tri minuta se u poslednjoj deonici nije menjao rezultat, Olimpija je u tim trenucima vodila sa 66:65.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica Partizana ove sezone, podbacio je Patrik Miler. Najbolji strelac crno-belih do sada bio je ispod standardnog učinka u napadu. Kada se na to doda i veći broj lopti koje je Partizan izgubio u odnosnu na ovosezonski prosek, nije ni čudo što je utakmica imala tok kakav je imala.

Katastrofalno je Partizan ušao u drugo poluvreme. Valjda su posle 10 poena prednosti crno-beli pomislili da je sve gotovo i da će Olimpija da se vrati na teren sa belom zastavom.

A uporni gosti su uspeli da iskoriste nonšalantno ponašanje i igru crno-belih pod oba koša. Partizan je imao mnogo promašenih šuteva i zicera, a to ne sme da se dešava u iole ozbiljnim utakmicama.

Posebno se u tom trećem periodu istakao bek Ljubljančana Jan Špan koji je u tom periodu ubacio čak pet trojki. Nije ni čudo što je Olimpija došla do preokreta i tri poena prednosti prvi put na utakmici i to 28. minutu.

Partizan je sa druge strane veoma dobro skakao u napadu, ali to nikako nije uspevao da pretvori u poena. Da jeste, crno-beli bi verovatno na vreme prelomili utakmicu.

Ovako, gosti iz Ljubljane su uhvatili priključak i agresivnom igrom u odbrani zaustavili Partizan koji je u prvom poluvremenu pružio solidnu partiju i došao do dvocifrene prednosti.