"Ričard Smolvud (levo) i Tom Ins (desno) u duelu"

Ins iščupao bod u Roteramu, Vigan prekinuo košmarni niz!

Vreme čitanja: 3min | uto. 17.02.15. | 22:54

Derbi je propustio priliku da se osami na vrhu tabele Čempionšipa remijem u Roteramu (3:3), ali je osvojenim bodom uspeo da se izjednači sa Bornmutom i Midlzbroom na prvom mestu

Ričard Smolvud (levo) i Tom Ins (desno) u duelu

Favoriti se nisu proslavili u Čempionšipu! Derbi je imao lepu priliku da se odlepi na čelu tabele i stvori dva boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce. Međutim, planove Ovnova pokvario je Roteram koji ih je zaustavio - 3:3, a mnogo više razloga za zadovoljstvo tim rezultatom imaće momci Stiva Meklarena koji su imali i dva gola zaostatka. Još jedan davljenik se radovao s obzirom na to da je Vigan prekinuo niz očajnih partija pobedom nad Redingom u gostima – 1:0, dok su Kardif i Blekburn remizirali – 1:1 čime je nastavljena crna serija Velšana.

Roteram je došao do prednosti u 35. minutu preko Pola Grina, ali je samo minut kasnije rezultat bio poravnat pošto je Tom Ins pogodio mrežu domaćih – 1:1. Učinilo se u tim trenucima da je primljeni pogodak bio samo trenutak slabosti Derbija, te da će jedan od favorita za promociju u Premijer ligu lagano izaći na kraj sa domaćinom. Ali, početkom drugog poluvremena usledila su nova dva šamara za Ovnove, Ričard Smolvud i Met Derbišajer su za samo šest minuta doveli Roteram do dva gola prednosti i pred gostima je bio veliki izazov – 3:1. Ekipa Stiva Meklarena imala je potpunu inicijativu koja je urodila plodom kada je Ins u 64. minutu svojim drugim golom smanjio zaostatak, da bi dvadesetak minuta kasnije Daren Bent pogodio i opet je sve bilo na „nuli“, samo što je vremena bilo sve manje. Na kraju, i jedni i drugi su mogli da budu zadovoljni bodom – Derbi, jer je bio na rubu provalije, i Roteram jer je izvukao remi jednoj od najboljih ekipa u ligi i osvojio zlata vredan bod u borbi za opstanak.

Reding je u formi u poslednje vreme, te se očekivalo da lagano izađe na kraj sa Viganom koji je na poslednjih 16 mečeva Čempionšipa upisao samo jednu pobedu. Ipak, domaći nisu opravdali očekivanja, već se njihova mreža tresla već posle 17. minuta. Defanzivac gostiju Džejson Pirs pogodio je za veliku radost davljenika u drugoj po kvalitetu ligi u Engleskoj, a kasnije se ispostavilo da je to bilo sve što smo videli od pogodaka i Vigan prekida crnu seriju od sedam mečeva bez trijumfa – 1:0.

Šon Morison postiže prvenac u dresu Kardifa

Verovatno jedini meč u kojem nije bilo izrazitog favorita bio je onaj između Kardifa i Blekburna. Upravo u tom maniru je i protekao duel, na prvi gol čekali smo puna 84. minuta koliko je trebalo domaćinima da obraduju svoje navijače. Pogodio je defanzivac Šon Morison za 1:0, mladi štoper nije mogao da izabere bolji trenutak za prvenac u dresu Zmajeva i delovalo je da će Velšani konačno prekinuti niz od pet mečeva na kojima nisu osetili slast trijumfa, ali se napadač Roversa Rudi Gestede postarao da pristalice Kardifa i dalje čekaju pobedu i golom u 90. minutu postavlja konačnih 1:1.