""
""

Iran siguran na startu Azijskog kupa, Emiraćani se razgoropadili (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.01.15. | 12:01

Iranci oba gola postigli posle prekida, pokazali da se pravom pucaju na visok plasman na šampionatu u Australiji

Fudbaleri Irana na najbolji način počeli su takmičenje na Azijskom kupu, pošto su u Melburnu pobedili selekciju Bahreina sa 2:0 u utakmici C grupe kontinentalnog turnira.

Ekipa Karlosa Keiroša slovila je za favorita uoči početka utakmice, a to je igrom uglavnom i opravdala na terenu stadiona AAMI Park.

Po jedan pogodak u oba poluvremena bio je dovoljan jednoj od najjačih azijskih selekcija da bez previše problema i nervoze stigne do tri boda koja praktično znače pola puta do četvrtfinala turnira.

Pokazalo se da Iran veoma dobro igra posle prekida, pošto je oba pogotka postigao upravo iz ovakvih situacija.

Igrala se završnica prvog poluvremena, kada je Ehsan Hadži Safi, posle kornera, došao do lopte na ivici kaznenog prostora, a onda poslao bombu iza leđa golmana Bahreina.

Sve dileme oko pobednika, ponovo posle gužve u šesnaestercu otklonio je Masud Šojađei u 72. minutu.

U prvoj današnjoj utakmici selekcija Ujedinjenih Arapskih Emirata je posle preokreta u Kanberi stigla do ubedljive pobede nad Katarom – 4:1.

Dvostruki strelci za UAE bili su Ahmed al Junaibi i Ali Ahmed Mabhut.