""
""

Italijani dobili bitku sa Ostrvljanima za Ligu Evrope: Firenca slavi Marija Gomeza, Guarin sačuvao obraz Interu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 26.02.15. | 20:56

Fiorentina u drugom poluvremenu "slomila" Totenhem, Inter tek u finišu dao gol Seltiku koji je imao igrača manje od finiša prvog poluvremena

Firenca slavi Marija Gomeza i Mohameda Salaha, a Totenhem je morao  da kaže “gudbaj” Evropi. Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su u revanšu savladali Totenhem sa 2:0. U drugom ostrvsko-italijanskom okršaju takođe je bio uspešniji klub sa Apenina, Inter koji je pobedio Seltik 1:0 u Milanu.

Već posle prve utakmice u Londonu i remija 1:1 bilo je jasno da će Totenhemu biti veoma teško u duelu u Firenci. Ljubičasti su se ove sezone nameračili da ostave trag u Ligi Evrope.

Prvo poluvreme obeležila je ne preterano zanimljiva igra, pošto nije bilo mnogo šansi, odnosno golmani oba tima nisu imali mnogo posla.

Nastavak je, međutim, u potpunosti pripao Fiorentini, a navijači domaćeg tima na kraju su kući otišli prezadovoljni. Igrao se 54. minut, kada je Mario Gomez istrčao kontranapad, pokazao da nije zaboravio da igra fudbal i zatresao mrežu.

Nade londonskih Pevaca da mogu da prođu dalje ugasio je igrač gradskog rivala Čelsija, trenutno na pozajmici u Fiorentini, Mohamed Salah u 71. minutu, posle dodavanja Gomeza petom i loše reakcije odbrane Totenhema.

GUARIN SKRATIO MUČENJE INTERA

Ekipa Intera mučila je i sebe i navijače u duelu sa Seltikom, iako je bila favorit uoči ovog meča i posle remija od 3:3 u Glazgovu.

Interu nije pomoglo ni to što je od 37. minuta imao igrača više, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Virdžil van Dijk koji je presekao jedan protivnički kontranapad.

Kada su na stadionu navijači već počeli da se mire sa činjenicom da neće videti gol, fudbalski bogovi su im ipak uslišili želje. U 88. minutu Fredi Guarin pokazao je da poseduje razoran šut i doneo trijumf Nerazurima.

Sjajnu partiju, uprkos primljenom pogotku, pružio je golman Seltika Kreg Gordon koji je u nekoliko navrata “poskidao zicere” igračima Intera.

AJAKS SE PROŠETAO KROZ VARŠAVU

Sjajnu partiju na utakmici u Varšavi pružio je Ajaks koji je u revanšu protiv Legije slavio sa 3:0, a domaćinu je presudio Poljak Arkadijuš Milik koji je postigao dva pogotka i trasirao put ka osmini finala Lige Evrope.

Pored ubedljive pobede gostiju u Varšavi bilo je i nekih komičnih situacija poput ove u kojoj je Van Rijn umalo postigao autogol, ali je u poslednjem trenutku ispravio grešku i izbio loptu sa gol linije.