Jahović sprečio slavlje Galatasaraja

Vreme čitanja: 1min | čet. 01.02.18. | 20:44

Istanbulski velikan do sudijske nadoknade vodio protiv Konje u prvom četvrtfinalnom meču turskog kupa

Galatasaraj je zaustavljen u Konji. Istanbulski Lavovi odigrali su “samo” 2:2 protiv Konje u prvog utakmici četvrtfinala turskog kupa i jasno je da bi u revanšu moglo da bude veoma interesantno.

A nije počelo dobro po Galatasaraj, jer je Konja u 40. minutu povela autogolom Martina Linesa, norveškog veziste.

Imao je i gostujući tim šanse u prvom poluvremenu, ali je tek u nastavku uspeo da ih iskoristi. I to za samo pet minuta.

Prvo je u 50. minutu Sinan Gumuš doneo izjednačenje Galatasaraju, a pet minuta kasnije i Serdar Aziz je zatresao mrežu Konje.

I onda, kada su svi već na stadionu Bujkšehir očekivali da se utakmica završi pobedom gostiju, novajlija u redovima Konje Adis Jahović postavio je konačan rezultat. Pre ove utakmice Galatasaraj je bio u seriji od sedam pobeda, a revanš meč četvrtfinala turskog kupa na programu je za sedam dana u Istanbulu.