"Hit sezone - Javor!"

Javor ne da drugo mesto, Ganac i Uzbekistanac pogađali pod surduličkim reflektorima

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 20:53

Radnik i Javor podelili plen - 1:1

Hit sezone - Javor!Nadala se Surdulica da će pod svetlošću reflektora Radnik uspeti da pronađe put do prve pobede posle mesec i po dana, ali se ispostavilo da su se izabranici Miloša Veselinovića samo još jednom okliznuli na kiši koja je ceo dan padala po jugu Srbije. Istina, nisu izgubili, ali teško da će remi na domaćem terenu zadovoljiti njihove apetite, posebno zato što je Javor do remija od 1:1 stigao posle gola zaostatka u meču 11. kola Superlige.

Samjuel Ovusu je naime već u 15. minutu pogodio za 1:0, pa su se Surduličani ponadali da će istorijsku utakmicu pod reflektorima  krunisati tek drugom pobedom u eliti. Bio je to tek peti gol koji je primio Javor, tim sa najčvrćom odbranom u ligi. I tek on je označio početak utakmice za Ivanjičane, koji su potvrdili da nisu slučajno u samom vrhu Superlige.  U 56. minutu Uzbekistanac Husnidin Gafurov je udarcem sa 15 metara zatresao mrežu Radnika i osigurao ostanak Javora na drugom mestu na tabeli.

Radnik sada ima osam bodova i samo je stepenik iznad poslednjeplasirane Jagodine, koja u nedelju gostuje na niškom Čairu. Javor je četiri koraka ispred Partizana i Vojvodine, koji u 11. kolu gostuju kod Voždovca, odnosno Borca.