"Slaviša Jokanović"

Jokanov Votford sa desetoricom izborio pobedu

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 17:54

Ipsviču derbi kola, loš start za Stiva Klarka, lider demolirao fenjeraša,

Slaviša JokanovićSlaviša Jokanović je definitivno uneo borbeni duh u ekipu Votforda. Njegov tim je na gostovanju ekipi na čijoj klupi je debitovao kvalitetan trener ostao bez jednog igrača u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je kući poneo tri boda i srušio euforiju navijača Redinga – 0:1.

Gabrijele Angela se uputio u svlačionicu meča nekoliko sekundi pre ostalih igrača zbog drugog žutog kartona i delovalo je kao da će Stiv Klark na debiju imati lak posao, ali su ga igrači Slaviše Jokanovića demantovali. Odolevali su brojčano nadmoćnom protivniku, a u 70. minutu su i uzvratili preko Almena Abdija! Reding nije uspeo da uzvrati do kraja meča i Votford je vezao treću pobedu u nizu.

Ipsvič i Midlzbro su igrali derbi kola, a domaća ekipa je u prvom poluvremenu završila posao i došla do pobede golovima Marfija i Taba te je i preskočila rivala na tabeli i sada zauzima drugo mesto – 2:0.

U ostalim mečevima favoriti su uglavnom slavili, a lider lige Bornmut je demonstrirao silu protiv fenjeraša Blekpula i napunio mrežu protivnika 1:6. Brentford je za prvih 33 minuta meča sa Kardifom postigao tri gola, ali su do kraja utakmice morali da strepe jer su Velšani uzvratili u drugih 45 minuta. Ipak gosti su na kraju slavili sa 2:3.

Birmingem je minimalcem slavio na gostovanju Hadersfildu, a srpski napadač Nikola Žigić je meč ispratio sa klupe za rezervne igrače.