"Mario Gomez"

Još nisu za staro gvožđe: Eto tuče kao čekićem, ali je Mario Gomez kralj peteraca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.10.15. | 20:28

Bešiktaš pobedom nad Antalijom (5:1) uvećao prednost na tabeli turskog prvenstva

Mario GomezPukla je petarda na obalama Mediterana. A zapalio ju je - Mario Gomez. Nekadašnji nemački reprezentativac potpisao se ispod ubedljive pobede Bešiktaša nad Antalijom i posle devetog kola turskog prvenstva uvećao prednost svog tima u odnosu na ostale velikane iz Istanbula, Galatasaraj i Fenerbahče.

Gomez je dao dva gola, stigao do ukupno osmog u ligi, prvi je strelac šampionata, a ujedno je publiku podsetio na dane kad je tresao mreže u Bajernu iz Minhena. Iz peterca. Prvi, doduše, sa gol-linije glavom, mada bi lopta prešla crtu i bez njegove reakcije. Drugi, na asistenciju novajlije iz Hofenhajma, Andreasa Beka. Neodbranjivo.

Taman da se zna ko je gazda u Turskoj. I da je Super Mario, ipak, mlađi, posledično tome i ubitačniji od starog lisca Samuela Etoa, koji je sredinom prvog poluvremena podgrejao nadu među navijačima domaćeg tima da Antalija može do boda, topovskim šutem u dalji ugao.

Bio je to sedmi pogodak Kamerunca koji je u 82. minutu mesto u napadu prepustio Laminu Dijari, međutim, bivši napadač Partizana do kraja nije uspeo da ublaži poraz.

Štaviše, Bešiktaš je prema svemu viđenom mogao da do vrha napuni mrežu Antalije, mada je ekipa Senola Guneša i ovako zadovoljna, jer već u ranoj fazi prvenstva ima po tri boda više od Fenerbahčea i Galatasaraja.