"Šene"

Junačka koplja El Gazija i Šenea dovoljna za Groningen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.02.16. | 14:13

Kopljanici slavili s 2:1 na neugodnom gostovanju na Euroborg stadionu

ŠeneAjaks gazi sve redom i na čeku je Eredivizije. Uspeli su Kopljanici da dođu do celog plena na gostovanju Groningenu (2:1). Golove za tim iz Amsterdama postigli su Anvar El Gazi posle fantastične asistencije saigrača i Lase Šene iz penala u 68. minutu. Dani Hesen je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca umanjio štetu, ali je već bilo kasno.

Zanimljivo, Groningen je imao veći posed lopte, uputi je i više šuteva ka golu, ali ne i u okvir gola. Ta nepreciznost ga je koštala plena na ovom duelu. Ajaks je svoje šanse iskoristio, mada je u završnici morao malo da strahuje.

U 70. minutu utakmice Majk van der Horn napravio je glupost pošto je napravio veoma žustar start i dobio drugi žuti karton čime je ostavio drugare na cedilu.

Posle toga je Groningen očekivano preuzeo inicijativu, imao nekoliko šansi i stigao do pogotka, ali tek u 93. minutu. Ajaks ovom pobedom ide na prvu poziciju na tabeli s 55 osvojenih bodova, dok je Gronigen na 9. mestu s 34 boda u džepu.