""
""

Kairat počeo furiozno kao protiv Zvezde, ali su Škoti sačuvali glavu u Almatiju! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.07.15. | 18:41

Kairat posle uraganskog početka morao da se zadovolji minimalnom pobedom protiv ostrvskog tima – 2:1

Možda su u Crvenoj zvezdi posle dvomeča sa Kairatom precenili snagu predstavnika Kazahstana. Možda su na taj način pravili alibi za tragičan početak nove sezone. Međutim, slovački strateg Vladimir Vajs napravio je više nego korektan tim koji bi u bližoj budućnosti mogao da postane nova sila sa istoka.

Iako su u današnjem meču sa Aberdinom bili lišeni pomoći dvojice najboljih igrača, Goua i Rijere, Kazahstanci su uspeli da steknu kapital protiv Aberdina – 2:1 (tako je u Almatiju prošla i Crvena zvezda). Slavni škotski klub bio je "obrijan" tokom prvog poluvremena meča u Almatiju, ali je u nastavku golom Meklina sačuvao živu glavu na ramenima i realne šanse da se domogne plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ono što nije uradila Rijeka pre dve sedmice jeste tim za koji su od prvog minuta igrali Žarko Marković i Đorđe Despotović. Kairat je spustio loptu na zemlju i skršio otpor spore odbrane Aberdina u ekspresnom roku.

Škoti očigledno nisu ništa naučili iz Zvezdinih grešaka. Prvi gol primili su iz preslikane akcije kojom su Kazahstanci u Almatiju prvi put matirali Predraga Rajkovića. Brza razmena pasova ostavila je Bakevu brisan prostor i mogućnost da lako završi posao.

Tribine u Almatiju su još podrhtavale, a Islmkhan je napravio pravo remek delo. Plejmejker Kairata je u 22.minutu opalio sa nekih 30 metara i probušio mrežu Aberdina.

Činilo se da je to početak kraja Aberdina, ali su se Škoti podigli, i sačekali svoju šansu. Ona im se ukazala u 69.minutu kada je Mekklin postavio konačan rezultat.