"Radost Svraka"

Karamele odličan novogodišnji desert: Svrake visokim letom završile 2014. godinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.12.14. | 19:15

Gosti poveli ranim golom Arune Konea, ali su domaći pogocima Papisa Sisea, Ajoze Pereza i Džeka Kolbeka došli do važnih bodova - 3:2

Radost Svraka

Njukasl je vratio osmeh svojim navijačima i najavio daleko uspešniju 2015. godinu, pošto je u 19. kolu Premijer lige, poslednjem u ovoj takmičarskoj godini, na svom terenu savladao Everton i popravio plasman na tabeli - 3:2 (1:1).

Sam početak utakmice ni u najmanjoj meri nije najavljivao tako dobru partiju Svraka, pošto su Karamele povele već u petom minutu preko Arune Konea, kojem je odlično asistirao raspoloženi Kolmen.

Na odgovor domaćih čekalo se sve do 34. minuta, kada je odličnu reakciju Vilijamsona na najbolji način krunisao Papis Sise, svojim petim pogotkom u poslednjih šest utakmica u Premijer ligi.

Taj gol samo je bio dodatni motiv izabranicima Alana Pardjua da još bolje zaigraju u nastavku meča.

Potop Evertona najavio je odlični Ajoze Perez, koji se u 51. minutu malo poigrao sa odbranom gostiju i matirao nemoćnog Roblesa.

U 68. minutu je bilo jasno da bodovi ostaju na Sent Džejms Parku. Perfektnu akciju Njukasla, koja je krenula bukvalno iz poslednje linije tima efektno je u pogodak pretvorio Džek Kolbek, koji je sustigao loptu ispred Roblesa i poslao je kroz noge španskom čuvaru mreže.

Everton je u 84. minutu uspeo da se vrati u igru zahvaljujući pogotku Kevina Miralasa, ali se ispostavilo da je to bilo isuviše malo vremena da bi Karamele došle makar do boda u ovoj utakmici.