""
""

Kardozo čuva Trabzonov san o Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.05.15. | 21:01

Trabzon još sanja Evropu, a čuvar nade kluba sa Crnog mora je sjajni Paragvajac Oskar Kardozo. On je golom u završnici meča protiv gostujućeg Balikešira doneo pobedu Trabzonu od 3:2 u pretposlednjem, 33. kolu Superlige i sačuvao šansu za osvajanje četvrtog mesta na tabeli.

Nije domaćin briljirao večeras, naprotiv, morao je da juri rezultat, ali je na kraju uz malo sreće pet minuta pre kraja osvojio možda i najvažnije bodove u sezoni.

Sa druge strane, gosti su ovim porazom i teoretski ostali bez šansi za opstanak u Superligi, iako su u praksi one nestalo poodavno.

Kardozo je u 85. minutu sjajno reagovao posle jednog centaršuta i glavom smestio loptu u mređu iza leđa golmana Andrije Vukovića. Tako je srušio san gostima da mogu da naprave veliko iznenađenje na obali Crnog mora.

Kardozu je to bio drugi pogodak na utakmici, a prvi je postigao u 50. minutu, takođe glavom. Pored njega, u strelce se kod domaćina još upisao i Karl Međani u 35. minutu koji je tada izjednačio na 1:1.

Ipak, najlepši gol na utakmici dao je Erat Atasaven u 69. minutu, kada je sa 20-ak metara raspalio po lopti, a čuvaru mreže Trabzona Ibrahimu Demiru nije bilo spasa.