"Di Marija i Kavani"

Di Marija debitovao brutalnom asistencijom sa 60 metara, Kavani "tresao" Monako (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.08.15. | 22:48

Klub sa Parka prinčeva sada je usamljen na prvom mestu na tabeli sa maksimalnim učinkom. Proradila argentinska veza

Di Marija i KavaniPari Sen Žermen od samog starta sezone postavlja stvari na svoje mesto. Posle tri startne pobede upisao je i četvrtu - i to kakvu! Savladan je Monako u gostima sa 2:0, a oba gola postigao je Edison Kavani. U igru je u 66. minutu ušao i Di Marija koji je plaćen 63.000.000 evra ovog leta. I odmah je počeo da se isplaćuje.

PSŽ je bi dominantna ekipa. Imao je posed lopte od 63 odsto što mu je dopuštalo da organizuje igru kroz pasove i brze napade po bokovima. U prvom poluvremenu to nije urodilo plodom, a nekoliko prilika propustio je Zlatan Ibrahimović koji nije uspeo da savlada raspoloženog Danijela Subašića.

Početkom drugog dela gosti dolaze u vođstvo. Odličan prodor po levoj strani Bleza Matuidija i još bolji centaršut, a gradativno najbolji potez bio je trzaj glavom Kavanija koji je "pravim fudbalskim" potezom zakucao loptu pod prečku gola Monaka.

Posle toga usledio je period igre sa manjim intezitetom da bi Kavani ponovo stupio na scenu. U 73. minutu Ibrahimović je fantastično "izmislio" pas kroz sredinu odbrane Monaka, a Kavaniju kao iskusnom špicu nije bilo teško da loptu pošalje u donji levi deo gola Subašića.

Nekoliko minuta pre toga Anhel di Marija je ušao u igru, a u 83. minutu je poslao predivnu asistenciju sa 60 metara udaljenosti od protivničkog gola ka Ezekjelu Laveciju sa svog dela igračišta. Laveci je fantastično odreagovao i stavio tačku na celu priču. zaista neverovatan pas Argentinca koji je pokazao da gazde PSŽ-a nisu uzalud tresnuli na sto 63.000.000 evra.

Ovo je ujedno i rekord PSŽ-a jer je uspeo da slavi 12 utakmica zaredom u svim takmičenjima.