"Miši Bačuaji"

Ko je otpisao Marselj iz trke za titulu? Bačuaji je najbolji džoker Evrope, 38 sekundi u igri i odmah gol! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.03.15. | 22:51

Ekipa sa Velodroma na dva boda od PSŽ-a, jedan od Liona, Aju i Romao strelci, Belgijanac dvostruki

Miši BačuajiPrvak Lige 1 neće biti određen trkom dva konja, već tri. Marselj je prerano otpisan i izgleda da su izabranici Marsela Bijelse preležali pad u formi i da su se vratili u punu snagu, kao kada su bili lideri prvenstva, a žrtva je bio Lans – 3:0.

Ipak nije sve idealno po tim Ludaka pošto gostujući tim nije uputio nijedan precizan udarac ka golu nominalnog domaćina – pošto Lans koristi tuđe stadione, ovog puta Stadion Francuske, zbog renoviranja svog. To je možda i veća briga prvog napdača Andrea Pjera Žinjaka, a probleme njegovih nišanskih sprava maestralno je iskoristio Miši Bačuaji.

Mladi Belgijanac je zamenio saigrača na poluvremenu i bilo mu je potrebno samo 38 sekunda da zatrese mrežu, mada uz dosta sreće, a asistirao mu je odlični organizator Dimtri Paje.

Isti igrač je kreator i drugog gola, mada mu neće biti zapisana asistencija, pošto je njegov oštar udarac iz slobodnog udarca završio na stativi, a Alajksis Romao je pokupio ostatak i lagano zatresao mrežu.

Igrači Marselja su uspeli da u velikom stilu najave pun povratak u trku za titulu te je Bendžamin Mendi samo pet minuta posle Romaovog gola omogućio Andreu Ajuu da zatrese mrežu. Tu bi većina ekipa stala, ali igračima sa Velodroma se posle uništavanja Tuluza osladilo demoliranje protivnika te se Bačuaji u 92. dodatno nametnuo Bijelsi drugim golom. Definitivno je zasluženo ušao u strašan tim reprezentacije Belgije.

Lans je slavio u prošlom kolu posle serije od 10 utakmica bez pobede, ali su naišli na pogrešnog protivnika da nastave pozitivan niz, mada smo mi dobili mnogo zanimljiviju završnicu Lige 1, jer možda se i Monako priključi vodećem triju.

LIGA 1 – 30. kolo:

PSŽ – Lorijan 3:1 (1:0)