"Hajnc šutira"

Kod mladih Nemaca i štoperi pucaju kao Panceri: Bomba Hajnca u pobedi nad Holandijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 13.11.14. | 19:58

Boetijus pokazao da i Narandžasti imaju dinamit u nogama, a Majer da ne mora uvek da se zapinje

Hajnc šutiraSrbija će sledećeg juna u Češkoj Republici igrati na Evropskom prvenstvu za mlade u grupi sa domaćinima, Danskom i Nemačkom, a Panceri su u prijateljskom meču sa Holandijom pokazali da su opravdano favoriti, i grupe, a i šampionata. Izabranici selektora Horsta Hrubeša su dominantno savladali Narandžaste – 3:1, a sve je bilo gotovo posle 38. minuta.

Nemci su već u 11. minutu došli do vođstva posle sjajne akcije koju je krunisao Amin Junes. Samo 11. minuta kasnije štoper Kajzerslauterna Dominik Hajnc je pokazao da se nemački igrači ne ograničavaju očekivanjima vezenim za njihove pozicije, te je sjajno povukao loptu i pucao sa više od 20 metara. Golman Holandije nije imao šanse da odbrani njegov udarac.

U 38. minutu na scenu je stupio Maks Mejer i pokazao da ne mora uvek da se zapinje, te je veoma elegantno savladao Harta.

Žan Pol Boetijus je u finišu meča sačuvao čast Holanđana, a i pokazao da i Lale imaju dinamit u nogama.

(FOTO: Screenshot dailymotion.com)

Amin JunesDominik HajncEvropaHolandijaMaks MajerNemackareprezentativni fudbalŽan-Pol Boetijus