""

KONAČAN OBRAČUN: Anderleht i Zulte kanonadama zakazali derbi za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 16.05.13. | 22:53

Šampion Belgije biće odlučen u poslednjem kolu, tim iz Brisela ima dva boda prednosti u odnosu na najprijatnije iznenađenje sezone

Treća uzastopna pobeda za drugu vezanu titulu! Fudbaleri Anderlehta približili su se odbrani šampionskog naslova u Belgiji, pošto su večeras protutnjali Istočnom Flandrijom i ubedljivom pobedom nad Lokerenom (4:2) stigli na korak do ukupno 32. krune.

Tim našeg Milana Jovanovića (igrao 90 minuta) do vrha je napunio mrežu golmana Jugoslava Lazića i uoči završnih 90 minuta zadržaio dva boda prednosti u odnosu na Zulte Varegem, pa će direktan duel aktuelnog prvaka i najprijatnijeg izneneđenja sezone odlučiti šampiona Belgije.

Anderleht je u Lokerenu poveo sredinom prvog poluvremena pogotkom Saše Klještana, domaćin je u 36. minutu propustio da realizuje jedanaesterac (promašio Mijat Marić), da bi Matijas Suarez (Jovanović asistirao za drugi gol Argentinca) i Demi de Zeuv kanonadom završili posao.

Na četvorku Anderlehtra isto još silovitije je odgovorio Zulte. Domaćin je u Varegemu razmontirao Klub Briž i matematički ga izbacio iz trke ua titulom, pa će u nedelju (14.30) na stadionu Konstantin van den Štok pasti odluka kome pripade pehar.

Tabela uoči poslednjeg kola: Anderleht 48, Zulte Varegem 46, Klub Briž 43, Genk 40, Standard 39, Lokeren 31.