""
""

Kup Srbije: Superligaši demonstirali autoritet, Romantičari „petardirali“ Sremce, triler u Subotici!

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.12.15. | 14:52

Pored OFK Beograda prolaz u četvrtfinale kupa Srbije overili Spartak i Jagodina

Superliga – Prva liga Srbije 3:0! Članovi elitnog ranga takmičenja pokazali su autoritet u prvim mečevima osmine finala Kupa Srbije koje su pretekle bez iznenađenje. OFK Beograd je u najboljoj partiji sezone deklasirao slabašni Donji Srem (5:0), a ulogu favorita opravdali su Jagodina i Spartak iz Subotice.

Na Staroj Karaburmi je postao samo jedan tim- OFK Beograd. Donji Srem je odigrao meč bez garda i dozvolio da ga mlađarija sa Karaburme izudara. Sve je bilo jasno posle pola sata igre. Već u četvrtom minutu Andrić je pogodio mrežu gostiju, a zatim su kanonadu nastavili Škrbić i Pejović evrogolom. U nastavku su Romantičari samo potvrdili pobedu.

Mnogo više neizvesnoti bilo je u Jagodini i Subotici. Spartak je lako poveo sa 2:0, ali se Bežanija pokazala kao tvrd rival. Neizvesnost u meč na Gradskom stadionu je uneo sjajan pogodak Milića iz slobodnog udarca. Lavovi iz Beograda su u nastavku imali inicijativu, a to im se isplatilo. Činilo se da će izboriti penala, jer su izjednačili u 88.minutu, ali je samo 60 sekundi kasnije doneo veliku radost domaćinu – 3:2.

Ko će ako neće svoj-svome. Ta deviza može da se upotrebi za duel u Jagodini. Borčane je matirao njihov bivši član Mile Savković u 14.minutu. Bio je to uvod u konačan ishod, a Jagodinci su prolaz overili u 90.minutu preko Ivanovića.