Lahti srušio šampiona u derbiju

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.06.18. | 20:19

Helsinki ponovo u rezultatskoj krizi

Helsinkiju ponovo klecaju kolena. Taman kada su navijači trofejnog kluba pomislili da je ubedljivom pobedom popravio sliku posle dva uzastopna remija, stigao je neočekivani poraz u prvenstvu Finske. Lahti je na svom terenu savladao Helsinki sa 2:1 u derbi utakmici 18. kola.

Može se reći da je domaćin bio konkretniji i spretniji, a da su napadi Helsinika uglavnom bili jalovi.

Lahti je poveo u 37. minutu preko Santerija Hostike. Kao da ta nevolja nije bila dovoljna za Helsinki. U 70. minutu je vezista Juha Pirinen zatresao sopstvenu mrežu.

Kada je brazilski napadač Klaus de Melo, najbolji strelac Helsinkija, šest minuta pre kraja smanjio zaostatak gostiju, činilo se da bi branilac titule mogao da izbegne poraz.

Ipak, odbrana Lahtija imala je dovoljno koncentracije da zaustavi sve atake Helsinkija u završnici utakmice.