""
""

Lilovi ludački projekat startovao furiozno - Bijelsina četa pregazila Nant (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.08.17. | 16:50

Domaćin slavio sa 3:0 na stadionu Pjer Maru

Ako se po jutru dan poznaje, gazda Lila, biznismen Đerard Lopez ima dovoljno razloga da trlja ruke od zadovoljstva. Njegovi igrači i novi trener, čuveni „ludak“ Marselo Bijelsa na domaćem terenu su počistili Nant sa 3:0 u utakmici prvog kola Lige 1.

I ne samo to. Fudbaleri Lila pružili su dobru partiju, uglavnom igrali ofanzivno i nagovestili da bi ove sezone mogli da se bore za visok plasman. Odmah iza PSŽ-a i Monaka.

Nije, doduše, baš sve delovalo idealno za Lil na početku. Domaćin je morao da se pomuči kako bi došao do gola, a za to mu je bilo potrebno 48 minuta.

A onda je Žunior Alonso sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora načeo Nant i najavio veliko slavlje. U 67. minutu prednost Lila duplirao je Nikolas de Previj iz penala, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Anvar el Gazi.

Inače, u dosadašnjem toku prelaznog roka uprava Lila na pojačanja je potrošila ukupno 64.500.000 evra i gotovo je izvesno da se neće na tome zaustaviti.