"Nijase matira Dmitrija Arapova"

Lokomotiva se popela na Ural: Tri gola za noć na prvom mestu šampionata (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.08.15. | 17:59

Nemanja Pejčinović je igrao ceo meč, Petar Škuletić nije ulazio u igru

Nijase matira Dmitrija ArapovaVerovatno će to biti samo na jedno veče, ali Lokomotiva iz Moskve je zasela na čelo ruske Premijer lige. Železničari su pre svega odličnom igrom na početku meča, i praktično celom prvom poluvremenu, obezbedili prednost koja se nije istopila do kraja meča uprkos tome što je domaćin zapretio u poslednjih desetak minuta. Na kraju su gosti dali još jedan gol koji je potvrdio trijumf Lokomotive -3:1.

Lokomotiva je prva zadala udarac. Aleksandr Samedov je doveo goste u vođstvo u 28. minutu posle prekida sa leve strane.

Posle 14 minuta  još jedan gol u mreži Urala. Omar Baje Nijase je sjajnim prodorom i egzekucijom još više zagolicao maštu skauta Bursaspora i Galtasaraja koji ga prate. Prvo je predriblao čuvare, a zatim uputio snažan udarac pod prečku golmana domaćih.

Drugo poluvreme pripalo je domaćima. Preko odličnog Aleksandra Erokina domaći su došli do smanjenja prednosti. Imao je Ural šanse i da dođe do boda, ali nade su se raspršile u nadokandi vremena kada je Brazilac Majkon, koji je zamenio Nijasea u 74. minutu stavio tačku na celu priču.

Lokomotiva je imala veći posed lopte (56 odsto), kao i više upućenih šuteva u ovir gola (15:4) tako da ovaj rezultat odlično prikazuje odnos snaga na terenu.

CSKA iz Moskve i Zenit igraju svoje duele u nedelju pa je teško očekivati da će Lokomotiva ostati na čelu šampionata. Mada, slatko će noćas spavati.