""
""

Loše vesti za Partizan: AZ Alkmar pobedio, Brežančić debitovao golom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.09.15. | 20:30

AZ Alkmar se setio šta to znači pobeda, a bivši kapiten Čukaričkog Rajko Brežančić debitovao je na najlepši način, golom, u dresu holandske ekipe.

Ekipa iz Alkmara je slavila sa 3:1 na gostovanju De Grafšapu u utakmici petog kola Eredivizije i to mu je protivniku Partizana u Ligi Evrope prvi trijumf u šampionatu ove sezone.

Brežančić se u strelce upisao u 13. minutu, kada je šutirao sa više od 20 metara, ali je imao i dosta sreće pošto je lopta zakačila nekog od defanzivaca De Grafšapa i prevarila golmana.

Natanijel Vil je u finišu prvog poluvremena doneo izjednačenje i najavio zanimljiv nastavak utakmice.

Ipak, neizvesnost je za samo dva minuta otklonio norveški internacionalac Markus Henriksen. On je prvo u 63, a zatim i 65. minutu postigao golove i doneo bodove AZ Alkmaru.

Inače, ovo je AZ-u bila treća uzastopna pobeda u duelima sa ekipom De Grafšapa.

Sledeću utakmicu AZ igra u četvrtak u Beogradu, kada u prvom kolu Lige Evrope gostuje šampionu Srbije, Partizanu.