""

Drama se nastavlja: Četiri kola pre kraja, pet timova u pet bodova u šampionskoj trci

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.13. | 19:57

Standard pobedio lidera Varegem, i posle Brižove pobede nad Anderlehtom situacija se baš zakuvala

Da li šampionska trka može da bude zanimljivija od ovoga što gledamo u Belgiji? Koliko god da su mnogi kritikovali ideju o uvođenju plej-ofa, ona se ispostavila kao odlična što se tiče interesantnosti i neizvesnosti takmičenja jer šampionska trka izglčeda kao da je tek počela, a do kraja su samo četiri kola...

Posle današnjeg trijumfa Briža nad Anderlehtom, situacija se dodatno zakuvala pobedom Standarda nad Zulte Varegemom od 1:0. Sada čak pet timova ima realne šanse za titulu. I pored minimalnog poraza u Liježu, Varegem je i dalje na čelu sa 40 bodova. Anderleht mu je za petama sa 39, Standard ima 38, Briž 37, Genk 36... Jedini je Lokeren van igre. Do kraja su ostala još četiri kola, a već u sledećem imamo derbije: Anderleht – Standard i Zulte Varegem – Genk. Neizvesnost ne može biti veća...

Varegem je danas imao veliku šansu da eventualnom pobedom u Liježu poveća prednost i ode na plus četiri. Ali i u Standardu su znali da im je ovo poslednji voz. Zato su od starta krenuli maksimalno ofanzivno i imali prilike preko Kanua i Dijabatea, dok su gosti pretili preko Azara i Berijea. Nizale su se šanse na obe strane, a potpuno otvoren meč je doneo i mnogo tenzija, pa su igrači oba tima nekoliko puta ulazili u svađe sa rivalima. Ali, mreže se nisu zatresle, pa nije viđen gol u prvih 45 minuta.

Samo par minuta po početku drugog poluvremena, erupcija oduševljenja na stadionu u Liježu! Konte je srušio Mpokua za najstoržiju kaznu, a napadač koji je iznudio penal je bio precizan sa bele tačke i doveo Crvene u vođstvo.

Umalo Standard nije došao i do 2:0, ali Bujens nije bio precizan iz odlične prilike. Najbolju priliku za goste je imao Azar, ali je mlađi brat zvezde Čelsija za malo bio neprecizan iz slobodnjaka.

Domaći su zadržali prednost do kraja i upisali pobedu koja ih je opet vratila u šampionsku trku. Sada ih čeka veliki derbi u Briselu sa Anderlehtom, dok Varegem ima priliku da na svom terenu pobedom nad Genkom ostane na čelu. Dramatičnije ne može da bude...