""
""

Ludnica u Holandiji: Tri minuta za spas Ajaksa! Tri kola do kraja, odlučivaće gol-razlika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.16. | 14:40

Favorit stigao samo do boga u dramatičnoj završnici susreta sa Utrehtom - 2:2

Au, kakva drama u Holandiji! Ajaks je sačuvao kožu i u poslednjih pet minuta spasao ne samo bod, nego i šanse da titulu vrati na Amsterdam arenu. Štaviše, posle remija sa Utrehtom, deluje da su Kopljanici doslovce preživeli golgotu i vratili se na prvo meste tabele Eredivizije - 2:2.

Ambicije čete Franka de Bura da će prestići PSV visile su o končiću, jer je Utreht, koji je i jesenas bio koban po lidera, u 86. minutu imao dva gola viška, pa je na osnovu svega viđenog delovalo da pehar klizi iz ruku domaćih fudbalera. A onda su Davi Klasen i Arkadijuš Milik na brzinu popravili ono što su zajedno sa saigračima iz odbrane zabrljali i izborili remi, koji ostavlja Ajaks na čelu.

Na tri kola pre kraja Ajaks i PSV imaju po 75 bodova, ali tim iz Amsterdama ima bolju gol-razliku (šest pogodaka), međutim, i nešto teži raspored do spuštanja zavese, tako da nas čeka spektakularna završnica prvenstva.

Delovalo je da je trka maltene već danas odlučena, jer je Utreht pretio da u potpunosti zaustavi ne toliko raspoloženog favorita, koji je napadao uglavnom jalovo. Ili nedovoljno oprezno, pa je u 15. minutu opravdano, zbog ofsajda, poništen gol Amina Junesa.

A onda je početkom drugog dela Davi Klasen na grub način spoznao da ne bi trebalo da vraća loptu nazad, iskoristili su to fudbaleri Utrehta, razvili kontru i poveli 1:0, da bi šokiranim fudbalerima Ajaksa zadali još jedan udarac u 84. kad je rezervista Justen postigao i drugi gol.

Usledio je pritisak domaćina sa svih strana, Klasen se iskupio za malopređašnju grešku i prepolovio zaostatak, pre nego što je Dani Makeli dosudio diskutabilan jedanaesterac posle starta nad Arkadijušom Milikom, koji je Poljak pretvorio u pogodak.