""
""

Ludnica u Rusiji: Hulk vratio Zenit iz mrtvih! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 20:21

U velikom derbiju protiv CSKA brazilski fudbaler postigao oba gola u Sankt Peterburgu

Ključa u Rusiji! Ekipa Zenita, koju su mnogi već otpisali, vratila su u potpunosti u šampionsku trku posle velike pobede nad gostujućim CSKA iz Moskve od 2:0 u derbiju 22. kola Premijer lige.

Sada, osam kola pre kraja, razlika između prvoplasiranog Rostova i četvrtog Zenita iznosi samo četiri boda i jasno je da nas čeka paklena završnica.

Kao i mnogo puta prethodnih godina, heroj večeri za domaće navijače bio je brazilski napadač Hulk.

Tim iz Sankt Peterburga odigrao je veoma dobru utakmicu, bio je bolji od velikog rivala u gotovo svakom segmentu, a samo zahvaljujući golmanu Igoru Akinfejevu gostujući Armejci nisu ubedljivije poraženi.

Maltretirao je Hulk odbranu CSKA i u prvom delu utakmice, ali u ovom periodu nije uspeo da zatrese mrežu.

Na sreću navijača Zenita, sve propušteno nadoknadio je u nastavku utakmice pred krcatim tribinama stadiona Petrovski.

Prvi gol brazilski fudbaler dao je u 54. minutu kada je bio uspešniji od dvojice protivničkih defanzivaca i istrčalog Akfinejeva.

Sve dileme oko pobednika ovog derbija veoma raspoloženi Hulk otklonio je u 79. minutu. Izveo je slobodan udarac sa više od 20 metara, lopta je pogodila Alana Džagojeva u živom zidu i prevarila Akinfejeva.

Reprezentativac Srbije Zoran Tošić odigrao je svih 90 minuta za Moskovljane, a i on je samo na momente uspevao da parira domaćinu.