"Pančeon proslavlja pogodak"

Ma kakva titula? Kristal Palas se narugao Sitiju i bacio ga na četvrto mesto: Umetnost Pančona iz slobodnjaka (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 06.04.15. | 22:48

Mari postigao gol iz sumnjive situacije, Građani oštećeni za penal, nastavio se post Aguera

Pančeon proslavlja pogodakDok je u jednom delu Londona Kristal Palas vratio Mančester Siti u realnost i pobedom od 2:1 spustio navijače Građana u realnost – odnosno njihov klub na četvrto mesto na tabeli – u drugom je Roman Abramovič poručio svojim ljudima da počnu sa organizacijom slavlja za osvajanje Premijeršipa.

Posle novog neuspeha aktuelnog šampiona Engleske Plavci imaju sedam bodova više od prvog pratioca Arsenala, jedan više od trećeplasiranog Mančester Junajteda i čak devet od ekipe za koju se smatralo da jedina može da ugrozi Čelsi. I to sa utakmicom manje.

Kristal Palas je od starta ušao u meč sa željom da napadne favorite i već u prvom minutu Vilfrid Zaha je propustio priliku da šokira izabranike Manuela Pelegrinija sa samo nekoliko metara. Koliko je mančesterska ekipa bila nedorečena u prvom poluvremenu vidi se po tome što je Džo Hart obezbedio najbolju priliku svojim saigračima dalekim ispucavanjem posle kojeg je Serhio Aguero pre Speronija stigao do lopte, ali se argentinski čuvar mreže na vreme vratio do gola i ramenom odbranio udarac Davida Silve.

Usledila je kazna, a egzekutor je bio Glen Mari posle pokušaja Skota Dana koji se možda i nalazio u ofsajd poziciji. Ali linijski sudija nije podigao zastavicu i Mari je postigao svoj peti gol u isto toliko prošlih premijerligaških utakmica.

Ako je prvi gol Palasa bio sumnjiv, kod drugog je sve bilo dostojno fudbalskih bogova pošto je Džejson Pančon iz slobodnog udarca poslao nebranjiv udarac. Čistom umetnošću je prabacio živi zid, a lopta je pri prelasku gol linije bila na visini cevanice.

Siti se tek onda trgnuo, u 69. minutu je i oštećen za penal pošto je Marija lopta pogodila u ruku pri odbrani kornera. Kada sudija nije doneo pravu odluku Jaja Ture je preuzeo odgovornost i u 78. minutu učinio poslednjih 12. minuta izuzetno zanimljivim sjajnim udarcem levom nogom. Ipak domaćini su nekako utišali ostale igrače gostiju, a Serhio Aguero je postio i na ovom meču te nije postigao gol za Siti više od 550. minuta.

Ne samo da Siti ne mašta o tituli, već će morati da bude veoma oprezan kako ne bi izgubio i mesto koje vodi u Ligu šampiona. Dok čelnici Kristal Palasa verovatno čestitaju jedni drugima na odluci da angažuju Alana Pardjua pošto je engleski stručnjak od dolaska na Selhurst Park osvojio  22 boda od mogućih 33.

Odnosno na 11 utakmica zabeležio sedam pobeda!