Majstorija Suareza neutralisana još većom majstorijom posle gluposti Mbođa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.15. | 21:56

Anderleht nastavlja da posrće, navijači prozivali trenera i igrače, ali večeras nije ni zaslužio više od boda protiv odličnog Ostendea

Matijas Suarez

Niti je Anderleht ekipa kao prethodnih sezona, niti je Ostende prolazni hit kratkog daha. Najveći klub Belgije nastavlja da se muči, odirgao je samo 1:1 protiv najprijatnijeg iznenađenja šampionata, ali nije ni zaslužio više od ovog boda, iako je bio na pragu pobede…

Ostende očigledno ima kapacitete da se tokom cele sezone bori za sam vrh plasmana u belgijskoj Pro ligi. Hrabro su odirgali večeras u Briselu i zasluženo nagrađeni bodom do kojeg su došli u finišu meča. Dominirali su u prvom poluvremenu i bili bolji rival, ali je Anderleht bio taj koji se prvi radovao.

Domaći navijači su zvižducima i povicima “Ole, Ostende” ispratili Anderlehtove fudbalere na poluvreme, a već na početku drugog dela igre su dobili odgovor koji su tražili. Matijas Suarez je majstorski savio kiflu u suprotan ugao i pogodio za vođstvo Kraljevskog kluba.

Ali Anderlehtova kola su krenula nizbrdo u finišu meča. Prvo je Kara Mbođ na glup način zaradio drugi žuti karton i isključenje jer je namerno igrao rukom. Iz dosuđenog prekršaja, Berije je fenomenalnim šutem postigao spektakualrana gol i doneo zasluženo izjednačenje gostima u 76. minutu

Vremena za Anderleht nije bilo mnogo i gosti su izborili remi, a domaći navijači su skandiranjima na kraju meča tražili ostavku Besnika Hasija sa mesta trenera slavnog kluba.