"Klod Makelele"

Makelele - Sanjol 1:1, ali je Bastija žestoko pokradena: Božja ruka Nikolasa Paloe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.08.14. | 17:23

Mec bolji od Liona - 2:1

Klod MakeleleLiga 1 je u ovoj sezoni kvalitetnija za dva velika bivša igračka imena – Vili Sanjol je trener Bordoa, a Klod Makelele Bastije. Već u četvrtom kolu smo mogli da gledamo duel ovih ekipa, ali meč neće biti zapamćen po sudaru stručnjaka, već po neslavnom potezu Nikolasa Paloe i velikog sudijskog propusta - 1:1 (0:1).

Ekipa sa Korzike je povela u 18. minutu golom Gadjija Taloa, a to je samo razljutilo Bordo koji je 23 puta šutirao na gol u ovoj utakmici, što je i rekord Lige 1 u ovoj sezoni. Ipak, da nije bilo sudijske greške 15 minuta pre kraja meča mogli su da izgube ovu utakmicu sa 2:0.

Ajite Flojd je prevario golmana i šutirao ka praznom golu, ali je Nikolas Paloe na gol liniji rukom sprečio loptu da zatrese mrežu. Mora se napomenuti da možda nije imao nameru da odigra rukom, ali opet nije uradio ono što bi bilo fer i sportski  i sudiji priznao gde ga je lopta pogodila.

Nekoliko minuta kasnije Bordo je došao do izjednačenja preko Dijega Rolana, a Makelele će imati pravo da kritikuje sudije jer je greška direktno uticala na rezultat.

U pretposlednjoj utakmici dana Lion je izgubio na gostovanju Mecu - 1:2. Ovo je treći vezani neuspeh Lavova, tako da je ekipa trenera Furnijea sa samo tri boda sada na 17. poziciji.

Poveo je Lion pogotkom Lakazeta u 68. minutu, činilo se da će gosti uspeti da odnesu sva tri boda, ali Mec je za samo četiri, pet minuta uspeo da preokrene rezultat i slavi. Domaćini su izjednačili iz penala u 82. minutu, a onda preko Falkona u 86. došli do čitavog plena.

LIGA 1 - 4. KOLO

Marselj - Nica 4:0 (2:0)