""

Ma-Ma Mančester Junajted! Liga šampiona se oseća na Teatru snova... Lansini je novi Paje! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 11.02.17. | 17:56

Vest Hem u poslednjem sekundu ostao bez pobede

Mančester Junajted je opet u pravoj formi, Votford je savladan 2:0, na Teatru snova se opet oseća miris Lige šampiona. Liverpul je preskočen, gradski rival Mančester Siti beži samo bod, a londonski klubovi Arsenal i Totenhem dva boda. Prilično dobra situacija za Junajted s obzirom kako je izgledalo na početku sezone...

Zlatan Ibrahimović nije bio među strelcima, ali su proradile druge napadačke opcije Crvenih đavola. Mata i Marsijal. Što je možda i bolje za Murinja. Jer Zlatan nije sporan, a Mata i Marsijal u pravoj formi u finišu sezone mogu da budu napadačka sila koja će ugurati Junajted u Ligu šampiona. Potrebno je da rade i druge opcije kada Zalatnu ne ide....

Iako je Votford došao da igra fiudbal i nije se branio, danas je bio u potpuno podređenom položaju. Jednostavno, Junajted je gospodario travnjakom Old Traforda iako su gosti imali nekoliko opasnih napada. Mata je načeo Stršljenove u 32. minutu posle sjajne akcije u kojoj su učestvovali Mhitarjan, Marsijal i Ibrahimović. Lep fudbal se vratio na tetar snova... Pečat na pobedu Murinjovog tima je udario Marsijal posle lepe asistencije Ibrahimovića. Rutinski kao nekad kod Fergija.

Daleko uzbudljivije je bilo u istočnom Londonu gde su snage odmreili Vest Hem i VBA i gde su gosti izvukli bod u 94. minutu golom Džonija Evansa. Gosti su poveli iz prvog opasnog napadada kada je Šadli prvo probacio loptu kroz noge Kujateau, a onda i golmanu Rendolfu. Ubrzo je Rondon promašio sjajnu priliku za drugi gol gostiju. Vest Hem se mučio, imao jedan opravdano poništen gol i na kraju uspeo da preokrene. Izjednačio je u 63. minutu kada je Foster samo odbio bombu Lansinija na koju je natrčao Feguli i pretvorio otpadak u gol.

Izgledalo je da će meč završen biti podelom plena, a onda je Lansini četiri minuta pre kraja ispalio još jednu bombu za preokret Vest Hema četiri minuta pre kraja. Argentinac je i definitivno neutralisao odlazak Pajea i novi je vođa Bilićevog tima. I dok su domaći slavili gol Lansinija, gosti su svi silama krenuli napred i u poslednjim sekundima meča izjednačili u svom stilu. Naravno, iz prekida... Brant je izveo kroner, a Evans zakucao loptu glavom.

Midlzbro se nadao da će iskoriti poraze direktnih rivala u borbi za opostanak i domaći tim, ali je morao da se zadovolji samo bodom na svom terenu protiv Evertona. Remi bez golova na Riversajdu ulazi u krug najdosadnijih utakmica sezone, a šansu utakmice je u finišu meča odbranio Robles kada je sprečio Žesteda da donese pobedu Karankinom timu.