Marko Mirić je hit u Belgiji! Životna forma, golovi se nižu kao na traci (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.11.15. | 22:03

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde postao ključni igrač Lokerena, Marušićev slalom najavio vatrometa Kortrajka

Dovođenje Marka Mirića se ispostavlja kao jedan od najboljih poteza koja je uprava Lokeren povukla u poslednje vreme. Nekadašnji vezista crvene zvezde blista u belgijskoj Pro ligi i glavni je razlog Lokerenovih dobrih igara u poslednje vreme i bega sa dna tabele.

Mirić je večeras postigao gol u gostujućoj pobedi od 2:1 nad uvek opasnom Šarlroom, što je treći trijumf Lokerena u poslednjih pet mečeva. Period dobrih igara se poklapa sa Mirićevim partijama kojem je ovo večeras bio četvrti gol u minulih pet mečeva za Lokeren. Počeo je sezonu kao rezerva i dobijao je šansu na kašičicu, ali se ubrzo izborio za status startera i večeras vezao šest meč u kojem je odigrao svih 90 minuta.

Ngolok je udarcem glavom otvorio vrata trijumfa Lokerenu, da bi Mirić u 69. minutu posle akcije sa Tičinovićem prelomio pitanje pobednika, a domaći tim je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Dobro veče je imao i nekadašnji prvotimac Voždovca, Adam Marušić. Crnogorski reprezentativac je posle solo akcije postigao lep gol i najavio kanonadu Kortrajka protiv Beverena.

Do 26. minuta je već bilo 3:0 za domaći tim i sve što su gosti uspeli je da postignu počasni pogodak u zasluženom porazu.