""
""

Mećava odnela lidera: Frajburg u nehumanim uslovima srušio Lajpcig, čudesna odbrana u 92. minutu odlučila meč! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.03.16. | 22:12

Domaćin stigao do tri možda i presudna boda u borbi za plasman u Bundesligu - 2:1

Svuda u Evropi meč bi verovatno bio odložen, ali se u Frajburgu igralo do kraja! Ipak, 24.000 navijača na prepunom Švarcvald stadionu nije se uzaludno smrazavalo u gotovo nehumanim uslovima, pošto je Frajburg meč sezone i veliki derbi Cvajte rešio u svoju korist. Ekipa Kristijana Strajha na svom terenu je savladala lidera Lajpcig i učvrstila se na drugoj poziciji koja direktno vodi u Bundesligu - 2:1 (1:0).

Frajburgu je pripao i prvi deo meča. Domaćin je prilično ofanzivno ušao u meč, što mu se ubrzo i isplatilo vodećim golom. Izuzetno brz napad Frajburga u 10. minutu krunisao je jedini Italijan na terenu Vinčenco Grifo, koji je na pravi način odreagovao posle asistencije Franca.

Sve do desetog minuta drugog poluvremena izgledalo je da Frajburg drži vođstvo pod kontrolom, ali u uslovima gde se linije na terenu samo naziru, to prosto nije bilo moguće. Gosti su se dobro snašli u 56. minutu, Jusuf Poulsen je odlično uočio Dominika Kajzera, a ovaj je udarcem iz prve matirao nemoćnog Aleksendera Švolova.

Taj pogodak ipak nije srušio nade domaćina, koji su 12 minuta kasnije najlepšom akcijom na meču došli do tri velika boda. Florijan Niderlehner, je u 68. minutu umakao odbrani gostiju i matirao Petera Gulašija.

Švolov je poklekao u 56. minutu, ali je zatio u 92. minutu izrastao u apsolutnog junaka utakmice, pošto je na gotovo neverovatan način odbranio udarac Marcela Šabicera i zagrejao srca skamenjenim navijačima svog tima.