Miličević ume i glavom, a ne samo nogom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 21:55

Gent gazi u šampionskoj formi dok slavni Standard ne može da se sastavi

Danijel Miličević

Gent definitivno nema nameru da prepusti krunu nikome u Belgiji ni ove sezone, a novu recku u nizu aktuelnog šampiona predstavlja ubedljiva pobeda nad Kortrijkom od 3:0 u poslednjem meču 20. kola.

Još jedna sjajna partija ekipe našeg repreznetativca Stefana Mitrovića završila se sa tri lopte u gostujućoj mreži, a nakon minimalnog vođstva na poluvremenu golom Nigerijca Simona, u nastavku je novopečeni reprezentativac Belgije Sven Kums sa bele tačke povećao prednost učesnika nokaut faze Lige šampiona.

Tačku na sjajnu partiju domaćeg tima stavio je Danijel Miličević lepim pogotkom glavom, koji je u 71. minutu pokazao da taj deo tela jednako dobro koristi kao i noge kojima je prethodnih nedelja postizao fantastične golove sa distance.

U ekipi Genta na klupi se na ovom meču našao i nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Marko Poletanović koji nije dobio priliku da uđe u igru, dok je u taboru poraženog Kortrijka čitav meč, bez zapaženijeg učinka odigrao nekadašnji prvotimac Voždovca Adam Marušić. Iskusni Srbin Nebojša Pavlović (34) takođe je nastupio za gostujuči tim.

Osim Genka, ubedljiv je danas bio Ostende. Najprijatnije iznenađenje šampionata zabeležilo je novu pobedu, ubedljivu protiv nekada moćnog Standarda koji se vratio u Lijež sa četiri gola u mreži - 4:1 (2:1). Domaćin je odigrao atraktivno za publiku i održao korak u trci sa prvoplasiranim Gentom.