""
""

Benfika nastavlja da rešeta, Nasional siguran

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 22:09

Golovima Pereza, Kardoza i Salvija Orlovi zadržali korak sa Portom, dok je Nasional preko Rondona, Morena i Revsona stigao do bitne pobede u borbi za mesto koje vodi u Ligi Evrope naredne sezone - 3:1

Fudbaleri Benfike nastavili su pobednički niz i šampionsku trku sa Portom novom pobedom u pretposlednjem meču 20. kola, pošto su savladali Pasoš Fereiru rezultatom 3:0.

Golove za Orlove postigli su Enco Perez u sedmom, Oskar Kardozo u 46. i Eduardo Salvio u 83. minutu meča.

Benfika je tako ostala na deobi prvog mesta sa 52 boda, koliko ima i najveći rival u portugalskom šampionatu, dok je Pasoš posle četiri meča bez poraza ostao na trećem mestu sa 17 bodova manje od lidera.

Fudbaleri Nasionala nastavili su pohod ka mestu oje naredne sezone vodi u Ligu Evrope, pošto su, u prvom od tri meča koji se igraju u nedelju, ostvarili ubedljiv trijumf protiv slabašnog Oljanensea rezultatom 3:1.

Prvi gol na utakmici postigao je Mario Rondon u 12. minutu, međutim, Andre Mikael je izjednačio rezultat u 69. minutu, da bi zatim usledio period dominacije domaćih fudbalera.

Prvo je Moreno u 73. minutu doneo novo vođstvo svom timu, da bi Revson pogotkom sa bele tačke pet minuta pre kraja susreta postavio konačnih 3:1.

Nasional se sada nalazi na devetom mestu sa 23 boda, šest manje od Rio Avea, koji se nalazi na petoj poziciji.

U drugom meču dana Moreirenše i Žil Visente podelili su bodove, posle veoma dosadnog meča na stadionu Žoakim Almeida, u kojem su igrači oba tima uputili po jedan šut u okvir gola!

Moreirenše je tako ostao na samom dnu tabele, sa samo 15 bodova iz 20 kola, dok je Žil Visente na 13. mestu, sa četiri boda više od zone ispadanja.