""

Ne pomaže ni hobotnica Alves - Sosijedadov Vilijan gađa bez milosti (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.12.16. | 18:18

Još jedan neuspeh Valensije koja čeka na pobedu u Primeri od 16. oktobra

Kakav meč na Anoeti! Real Sosijedad vratio se na pobednički put, a stradala je ove sezone očajna Valensija. Bilo je 3:2 za Baskijce u meču 15. kola, a Sosijedad je nastavio borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.

Sosijedad je upisao petu pobedu na domaćem terenu u poslednjih šest utakmica, a sa „giljotine“ mu je pobegla samo Barselona i to nezasluženo.

Svašta su mogli da vide navijači na stadionu Anoeta, pored pet golova, bila su i dva penala, kao i jedan crveni karton.

Epitet heroja utakmice poneo je Vilijan Hoze, koji je bio dvostruki strelac, u drugom i 24. minutu. A junak gostiju mogao je da bude fantastični golman Dijego Alves koji je u 60. minutu odbranio penal napadaču Sosijedada Karlosu Veli. To je brazilskom čuvaru bila neverovatna, 20. odbrana udarca sa bele tačke od 43 koliko su izveli protiv njega.

Vela je tako pokvario ukupni utisak, jer je inače igrao dobro i asistirao je kod prvog i trećeg pogotka Sosijedada.

Ni to, međutim, nije pomoglo Valensiji da izbegne poraz. Prvo je u 83. minutu isključen, zbog drugog žutog kartona Žoao Kanselo, a kada je Huanmi povisio na 3:1, maltene su sve dileme otklonjene. Maltene, jer je u drugom minutu sudijske nadoknade precizan za goste bio Zakarija Bakali. To je, međutim, bilo sve od Valensije.

Inače, strelac prvog pogotka za Valensiju bio je Dani Pareho u 36. minutu.