"Igrači Briža"

Nezaustavljivi Briž samleo Genk!

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.12.14. | 20:10

Sergej Milinković Savić odigrao ceo meč, Aleksandar Čavrić u igru ušao u 77. minutu... Crnogorac Žarko Tomašević postigao prvi gol za Kortrajk u pobedi od 2:1 nad Lokerenom

Igrači Briža

Nema dileme - Klub Briž igra najbolji fudbal u Belgiji ove sezone! Prvoplasirani tim Pro lige nastavio je da pruža vrhunske partije u domaćem šampionatu, a sa vezanom trećom pobedom u nizu zacementirao je prvu poziciju na tabeli, sa četiri boda više od Anderlehta, koji neumorno juri ljuti rivala. Briž je na svom stadionu razbio nemoćni Genk u derbiju kola rezultatom 4:1 i tako još jednom pokazao da mu zaista nema ravnog u ovom trenutku.

Interesantno, posle uglavnom mirnog prvog poluvremena, M'Bojo je u 42. minutu doveo goste u prednost iako je promašio penal, ali je odbijenu loptu uspeo da smesti u nebranjeni gol. Ipak, do kraja prvog poluvremena domaćin je uspeo da izjednači preko Oskara Duartea, da bi potom usledio furiozni drugi deo igre.

Već u 55. minutu Vermer je preokrenuo rezultat, da bi Rafaelov nepunih 20 minuta kasnije duplirao prednost! Tačku na ovaj meč stavio je rezervista Izkuierdo u samom finišu meča, koji je u igru ušao samo nekoliko trenutaka ranije.

Dramatičnu pobedu ekipi Kortrajka nad Lokerenom doneli su Žarko Tomašević i Ivan Santini. Prvi gol postigli su u 17. minutu, samo tri minuta pošto je Overmajre dao vodeći pogodak, da bi hrvatski internacionalac Santini sve rešio u 85. minutu. Na taj način, Kortrajk se popeo na visoko treće mesto, dok je Lokeren ostao osmi.