""

Nije počelo dobro... Jankovićev Mehelen poražen treći put u četiri kola

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.08.15. | 22:05

Lokeren upisao prvu pobedu, Genk bolji od Vesterloa

Ne ide nikako srpskom Mehelenu na početku ove sezone. Tim za koji igraju Dalibor Veselinović i Miloš Kosanović, a na čijoj klupi sedi Aleksandar Janković je doživeo treći poraz u četiri kola od početka Pro lige. Večeras je Mehelen uzeo meru Lokerenu koji je na svom terenu slavio 2:0 što mu je bila prva pobeda u sezoni.

Sve je krenulo naopako kada je Vladimir Volkov u 40. minutu skrivio penal. Mijat Marić je preuzeo odgovornost, ali je golman Žile zaustavio njegov udarac sa beče tačke što mu je bio prvi promašen penal posle dve godine. Ipak, lopta se odbila na nogu Crnogorcu koji iz drugog pokušaja ne greši i donosi vođstvo Lokerenu.

Mehelen je u drugom poluvremenu najbolje prilike ima reko Kosanovića i Veselinovića, ali je umesto izjednačenja primio još jedan gol u finišu kada je Ansa rešio pitanje pobednika.

Genk je sa 2:1 savladao Vesterlo, koji se ipak nije branio i ostavio je dobar utisak. Ne bi bilo nezasluženo ni da su gosti osvojili bod. A, mogli su i domaći da slave ubedljivije jer je ceo meč prštao od prilika za golove. U domaćem timu je Čavrić ušao u igru u 89. minutu, dok je Nikola Petković odigrao ceo meč za goste.