Norvežani stižu u B diviziju, Bugari nisu uspeli

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.11.18. | 22:54

Skandinavci slavili na Kipru, Slovenija odnela bod iz Sofije

Norveška je osvojila prvo mesto u trećoj grupi C divizije Lige nacija i izborila plasman u viši rang! U utakmici poslednjeg kola skandinavska selekcija kao gost je pobedila Kipar sa 2:0, dok je glavni konkurent Bugarska na domaćem terenu odigrala samo 1:1 protiv Slovenije.

Relativno lako su Norvežani stigli do bodova u Nikoziji, a svakako su bili bolji, opasniji i konkretniji rival od domaćina. A junak važne pobede bio je 29-godišnji napadač Ola Kamara.

Sjajno se snašao u 36. minutu ovaj fudbaler i lepu akciju posle asistencije Elabdeluija krunisao vodećim pogotkom. Na početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu Kamara je opet bio najspretniji na petercu Kiprana i posle kornera duplirao prednost.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima na utakmici u Nikoziji, jer su obe ekipe duel završile sa po deset igrača na terenu. Najpre je u 80. minutu Kipranin Silis zbog neopreznog starta morao u svlačionicu, a ista sudbina snašla je Elijunusija deset minuta kasnije.

Reprezentacija Bugarske nadala se pobedi protiv Slovenije, ali na polupraznom stadionu Vasil Levski, nije mogla više od remija.

A napadali su domaći u većem delu utakmice, bili su nešto opasniji i delovalo je da će uspeti. U 68. minutu Galin Ivanov je konačno načeo mrežu Slovenaca, ali radost domaćih trajala je samo sedam minuta pre nego što je Miha Zajc izjednačio.