"Pogodak Jaje Turea"

Nova eksplozija Građana – 2:4 na Krejven Kotidžu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.12.13. | 17:53

Slavlje i na crvenoj strani Mančestera s obzirom da je Junajted lako izašao na kraj sa Vest Hemom

Pogodak Jaje TureaKao da ne postoji ništa što bi moglo da zaustavi kaznenu ekspediciju Mančester Sitija. Pa ni kobna greška Vensana Kompanija posle koje bi mnoge ekipe izgubile glavu. Napad Građana, ipak, uvek postigne više golova nego što odbrana primi, pa ni dva komada Fulama nisu bila dovoljna da se izbegne poraz domaćeg tima na Krejven Kotidžu – 2:4.

Činilo se da će Siti do bodova mnogo lakše pošto su bravura Jaje Turea iz slobodnog udarca i snalažljivi Kompani doneli gostima veliku prednost sa kojom se otišlo na poluvreme.

Međutim, u nastavku se još jednom potvrdilo da Siti mnogo bolje igra na domaćem terenu, dok na strani još traži ritam. Večeras je odigrao i sedmu uzastopnu utakmicu na gostovanjima na kojoj je primio gol.

Umalo mu se to danas obilo o glavu. Kijeron Ričardson je vratio Fulam u život, da bi nespretna reakcija kapitena Kompanija, kojem je lopta prešla preko noge i lobovala Džoa Harta, rezultat poravnala na 2:2.

Međutim, Siti ne bi bio to što jeste da nije nastavio da kidiše ka golu rivala, pa su kao posledica toga u mreži Fulama završile još dve lopte. Prva pogodak Hezusa Navasa, a zatim i maestralan pas Alvara Negrede ka Džejmsu Milneru za konačnih 4:2 i ostanak Građana u šampionskoj trci.

Samo bod iza Liverpula, poravnat sa Arsenalom na koti 35.

Slavlje i na crvenoj strani Mančestera. Junajted je lako izašao na kraj sa Vest Hemom – 3:1.

Goleadu je najavio pogodak Danija Velbeka, njegov prvi ligaški na Old Trafordu još od 20. oktobra 2013. Dakle, pre tačno 427 dana.

Nova zvezda Teatra snova Adnan Januzaj potom je posle sjajne finte povisio prednost na 2:0, da bi šlag na tortu sipao Ešli Jang na asistenciju Vejna Runija – njegovu osmu ove sezone što ga čini najboljim pakerom Premijer lige.