""
""

Oljanense srušio Porto i vratio nadu, Benfika previše slavila...

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.05.14. | 21:06

Domaćin je do vođstva došao golom Kroldrupa u 14. minutu, a pitanje pobednika i definitivno je rešio Dionisi u 66. minutu. Čast ekipi Luisa Kastra sačuvao je Erera pogotkom u 82. minutu - 2:1

Fenjeraš Oljanense napravio je prvorazredno iznenađenje, pošto je na svom terenu uspeo da savlada nezainteresovani Porto i dođe do bodova koji bi mogli da ga sačuvaju u prvoligaškom rangu – 2:1 (1:0).

Domaćin je do vođstva došao golom Kroldrupa u 14. minutu, a pitanje pobednika i definitivno je rešio Dionisi u 66. minutu. Čast ekipi Luisa Kastra sačuvao je Erera pogotkom u 82. minutu.

Benfika se činise previše opustila u proslavi šampionske titule, pa je borbeni Setubal osvojio bod na Lužu (1:1).

Domaćin je poveo golom Andrea Gomesa u 60. minutu, dok je izjednačujuči gol bio delo Rafaela Martinsa iz jedanaesterca. Ipak, ovaj rezultat ni u najmanjoj meri nije zaustavio već spremljenu feštu u Lisabonu.

Oljanense je jedina ekipa iz zone ispadanja koja je uspela da osvoji sva tri boda. Belanenseš je uzeo bod u Estorilu i ostao iznad crte, do jedan bod Pasoš Fereire protiv Rio Avea nije bio dovoljan gostima da izbegnu poslednju poziciju.

U poslednjem kolu Pasoš Fereira na svom terenu dočekuje Akademiku, Belanenseš Aruku, dok Oljanense ide na noge Vitoriji Setubal.