""

Ostende je kandidat za titulu! Muskron je jalov (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.11.16. | 22:18

Gent rutinski slavio na gostovanju ekipi Nikole Gulana i Filipa Markovića – 2:0

Nema sreće kolonija srpskih internacionalaca u Muskronu. A možda nema ni dovolčjno znanja. Muskorn je doživeo novi poraz, ovog puta bio je bolji Gent – 2:0.

Nekadašnji šampion Belgije je produžio niz od tri poraza ekipe Muskrona. Rasplet je mogao da se pretpostavi još u 38.minutu. Tada je ekipu za kojui je igro Stefan Mitrović u vođstvo doveo  Perbet u 40.minutu. TrijumF gostiju je osigurao Saif.

Ostende je definitivno kandidat za vrh tabele, ako ne i za titulu šampiona Belgije. Pomenuti tim je i večeras demonstrirao silu.

Na Verslujs Areni stradao je fenjeraš Vesterlo – 5:0. Centralna figura meča bio je hrvatski internaciopnalac Antonio Milić. On je postigao dva gola i osvetlao Ostendeu put ka pobedi.

U kakvoj formi igra Ostende najbolje ilustruje činjenica da su poslednji poraz doživeli 24.septembra. Od tada su odoleli Anderlehtu, pobedili su Standard, a moć su demonstrirali večeras.

Genk je bez većih problema bio bolji od Eupena. Posle sušnog perioda i samo jednog trijumfa u prethodnih pet susreta domaćin nije imao problema. Posao mu je olakšao Dialo očajnjom reakcijom i autogolom, a tačku je stavio Pozuelo u 38.minutu.